Stop cenzurze Internetu!

Akcja internautów przeciwko odgórnemu blokowaniu jakichkolwiek stron internetowych oraz przeciw łamaniu zasady neutralności sieci

cenzura.png

Wraca pomysł cenzurowania Internetu, tym razem jako tajnie negocjowana między unijnymi dygnitarzami i przedstawicielami rządów ACTA. Rząd premiera Tuska, który w 2009 roku podczas debaty z Internautami obiecał rezygnację z pomysłu filtrowania treści, teraz znów popiera cenzurę.

Potwierdzają to liczne oficjalne stanowiska rządu, jak to ogłoszone na Radzie Unii Europejskiej 3 grudnia 2010 r. (przeczytaj w PDF, czy niedawne nazwanie ACTA sukcesem polskiej prezydencji w UE (czytaj na OSnews.pl). Trudno oprzeć się wrażeniu, że rząd chce "wyprać" w Brukseli niepopularną w kraju politykę. Projekt kontrowersyjnej dyrektywy trafi na głosowanie w Parlamencie Europejskim oraz, jeszcze raz, pod obrady Rady Unii Europejskiej. Mamy szansę wpłynąć zarówno na stanowisko polskich eurodeputowanych, jak i polskiego rządu.

Znów potrzebujemy Waszego wsparcia!

Dlaczego jesteśmy przeciw?

1. Blokowanie stron nie działa, tj. nie ogranicza dostępu do pornografii dziecięcej, hazardu, czy empetrójek i filmów.
2. Niedozwolone treści należy skutecznie usuwać – a nie blokować!
3. Blokowanie stron np w walce z przestępczością seksualną wobec dzieci przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Używa się go do ścigania sprawców, ale w efekcie służy im ono jako mechanizm wczesnego ostrzegania.
4. Blokowanie jest jak zamiatanie pod dywan. Zablokowane strony wcale nie znikają!
5. Blokowanie jednego typu treści stwarza realne ryzyko objęcia cenzurą (zależnie od koniunktury politycznej) innego typu treści.

Szczegółowo wyjaśnia to artykuł Pięć tez Fundacji Panoptykon przeciwko filtrowaniu i blokowaniu sieci - zachęcamy do przeczytania!

Co możesz zrobić?

Zostań fanem akcji na Facebooku!

Dołącz do fanów akcji na Facebooku i zaproś znajomych - chcemy żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o akcji i wyraziło swoje poparcie!

Podpisz petycję!

Jeśli chciałbyś/chciałabyś wyrazić swój sprzeciw wobec łamania zasady neutralności sieci i dołączyć do ponad 80 tysięcy osób, które popierają akcję "Stop Cenzurze" - wypełnij formularz poniżej. Jeśli zrobiłeś/-aś to w zeszłym roku, nie musisz robić tego ponownie. Twoje poparcie zostało już zanotowane.

Imię:
Nazwisko:
Email:
Otrzymasz na ten adres maila weryfikującego.

Przejrzyj ostatnie podpisy

Napisz do swojego posła i europosła!

Polscy eurodeputowani prawdopodobnie już w marcu będą głosować nad projektem dyrektywy! Wyślij do nich swój LIST lub ZADZWOŃ w tej sprawie!

Napisz do Ministerstwa Sprawiedliwości!

Możesz zadzwonić lub napisać w tej sprawie do Ministerstwa Sprawiedliwości - które jest odpowiedzialne za polskie stanowisko w sprawie dyrektywy - i wyrazić swoje niezadowolenie:

Ministerstwo Sprawiedliwości
Minister Krzysztof Kwiatkowski
lp.vog.sm|ikswoktaiwkk#lp.vog.sm|ikswoktaiwkk

Departament Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego (komórka pracująca nad projektem dyrektywy) lp.vog.sm|mwd#lp.vog.sm|mwd

Z-ca Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego w Ministerstwie Sprawiedliwości
Tomasz Darkowski lp.vog.sm|ikswokradt#lp.vog.sm|ikswokradt
+48 22 239 08 70

Anna Kiersnowska
Wydział Koordynacji Polityki Europejskiej
Departament Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego
Ministerstwo Sprawiedliwości
tel. + 48 22 239 06 55
fax. + 48 22 239 05 47
e-mail: lp.vog.sm|akswonsreik#lp.vog.sm|akswonsreik

Alicja Klamczyńska
Departament Współpracy Międzynarodowej i Prawa Europejskiego
Ministerstwo Sprawiedliwości
e-mail: lp.vog.sm|aksnyzcmalk#lp.vog.sm|aksnyzcmalk

Dowiedz się więcej o sprawie

Akcję wspierają:

panoptykon__png_600x400_q85.jpg nowoczesnapolska_png_600x400_q85.jpg fwioo_jpg_600x400_q85.jpg osmedia__jpg_600x400_q85.jpg


kidprotect___jpg_750x750_q85.jpg
jakilinux_banner_270_30.gif
os_ban.gif

Aktualności:

Donald Tusk zapowiedział, że ustawa będzie dalej procedowana, ale bez Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych. – Chcemy, aby do Sejmu poszła ustawa na razie bez tych zapisów – oświadczył. – A czy Rejestr wróci, czy będą innego typu instrumenty, będzie zależało od wyników konsultacji społecznych – podkreślił premier.

Zakończone akcje

  • Na początku 2010 roku polski rząd postanowił odgórnie filtrować Internet tworząc Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych. Prewencyjnie napisaliśmy wtedy List do Prezydenta RP w sprawie cenzury Internetu z prośbą o zawetowanie ustawy. Presja jaką udało się wywrzeć tą akcją na premiera spowodowała, że w końcu wycofał się z kontrowersyjnych propozycji (przynajmniej na rok…)
  • Od maja 2009 do listopada 2009 trwała akcja internautów przeciwko niekorzystnym dla obywateli UE zapisom w Pakiecie Telekomunikacyjnym forsowanym przez Komisję Europejską. Przeczytaj tekst odezwy do Internautów z maja 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy ważyły się sprawy Pakietu Telekomunikacyjnego w UE: List w sprawie Pakietu Telekomunikacyjnego. W ramach akcji zebraliśmy ponad 70 tysięcy podpisów za neutralnością sieci! i nadal zbieramy!

Organizatorem akcji jest Grupa OSmedia

jakilinux_banner_270_30.gif os_ban.gif

Kontakt

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License