Akcja 'Stop Cenzurze' ocenzurowana przez GG?

Dotarły do nas informacje, że w komunikatorze Gadu-Gadu, którego właścicielem jest firma GG Network, nie można ustawić statusu z adresem do strony naszej akcji. Takie przypadki już wcześniej przytrafiały się użytkownikom komunikatora GG i bynajmniej nie chodziło o naszą akcję. Nie wiemy na ile jest to prawdziwe, ale dotychczas dotarło do nas już kilkanaście takich sygnałów. Treść kilku z nich prezentujemy poniżej, żebyście mogli sami sprawdzić i powiadomić nas, jeżeli sytuacja będzie się powtarzać.


Po przeczytaniu o akcji przeciw Pakietowi Telekomunikacyjnemu postanowiłem
dołączyć swój podpis i poinformować znajomych. Najprościej było dać link do
strony w opisach w komunikatorach, szybko i skutecznie - kilku znajomych
dołączyło swoje podpisy i również dali znać innym. Jednak ludziom z naszego
rodzimego komunikatora akcja się zapewne nie spodobała i gdzieś między
godziną ósmą a dziewiątą dnia dzisiejszego opis znikł, mimo, że dalej jest
ustawiony. To już nie pierwszy raz gdy filtr antyspamowy GG (a może
administracja?) robi takie rzeczy, więc jakimś olbrzymim zdziwieniem to dla
mnie nie było (unioK)


Moj opis na gadu gadu z linkiem do strony stał sie niewidoczny dla innych.
Wszystkie inne linki w opisach działają. Dlaczego ten znika? Moja wolnosc
słowa została ograniczona. Jestem zbulwersowana i zaraz wysyłam moją
desaprobate do włascicieli serisu gadu gadu. (vr aka Agnieszka)


Pragnę potwierdzić cenzurowanie w opisach adresu waszej akcji. Będąc dostępny lub na zaraz wracam i ustawiając sobie opis http://stopcenzurze.wikidot.com/ nie jest on widoczny dla innych jednak ja go widzę (nawet na liście gdzie mam dodany swój własny numer). (Artur K)


Pisze, by potwierdzić iż Gadu-Gadu wprowadziło cenzure na opisy: http://stopcenzurze.wikidot.com/ oraz stopcenzurze.wikidot.com
I pewnie pare innych kombinacji tego adresu. Aktualnie bezpiecznym się zdaje być opis: stopcenzurze[dot]wikidot[dot]com
Cóż, określenie 'skandal' to zbyt delikatnie na takie zjawisko… (Tamlyn)


dzisiaj dowiedziałam się o waszej akcji. Jak zwykle nie biorę udziału w takich przedsięwzięciach tak teraz bez namysłu złożyłam swój podpis. Później przeczytałam o niemożliwości ustawienia statusu na gg z adresem waszej strony - sprawdziłam i jest tak w istocie. Nie pozostaje nic innego jak rozpropagować informację o tej akcji wśród wszystkich znajomych - co też od razu uczyniłam. Bardzo nie podoba mi się ta chęć coraz większej kontroli nad coraz większym aspektem mojego życia. (Maria Roszkowska)


Faktycznie komunikator GG filtruje opisy zawierające adres strony z protestem. Po ustawieniu opisu u mnie jest widoczny natomiast inni widzą tylko pusty opis. (Kacper Zieliński)


Witam, przeczytałem o cenzurze gg i postanowiłem to sprawdzić. Spróbowałem ustawić opis z linkiem do waszej strony w komunikatorze Pidgin obsługujący protokół GG i nic z tego. Gadu-gadu blokuje link. Smutne ale prawdziwe.

Aktualizacja: sprawa została wyjaśniona przez GG Network o czym napisała Gazeta.pl w tekście: "Stop cenzurze!" Internauci kontra Pakiet Telekomunikacyjny UE. Linki powinny już działać, również przez GG.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License